THE VIOLENCE

V semestrálnom projekte THE VIOLENCE sa snažím aktuálnou formou, prostredníctvom game enginu a grafiky počítačovej hry Grand Theft Auto: San Andreas (2005), spracovať rozsiahlu tému ľudského násilia. Pravdepodobne každý z nás sa v živote stretol s nejakou formou násilia, či už priamo vlastnou skúsenosťou alebo nepriamo od známych, prípadne z rôznych médií. Moja práca je výhradne venovaná tým najbrutálnejším formám násilia, ktorých výsledkom je smrť človeka alebo psychické traumy do konca života - konkrétne sú to samovraždy, vraždy, obete ozbrojených konfliktov a sexuálne zneužitia.
Ako násilie existuje v skutočnom svete, každý deň okolo nás, či už si toho uvedomujúc alebo nie, s rôznymi formami násilia sa môžeme stretnúť aj vo virtuálnych svetoch videohier - násilie je pre ľudské bytosti prirodzené, vychádza už z našej podstaty, z čoho je možné vyvodiť, že je prítomné všade tam, kde sa nachádzame aj my ľudia. Je možné, aby tieto virtuálne formy násilia podporovali v hráčoch videohier nárast agresivity, vedúc až k násilným činom v skutočnom svete, kde nie je možné život zobrať, a potom ho vrátiť?
Číselné hodnoty sú prostredníctvom vzorcov prerátavané v reálnom čase na základe dostupných štatistík Organizácie Spojených národov (United Nations Organisation) a platia pre obdobie 1.1.2010 - 31.12.2010.Komentáre

avatar

Ondrej Vozárik: nuz..

Jun 29 2010, 03:34

Pridať komentár