Labyrint ľahkovážnosti

Inštalácia sa upriamuje na pretrvávajúci environmentálny problém týkajúci sa plastov. Pôvodná myšlienka sa zrodila v hlave autorky pri prechádzkach popri lese v jej rodnej dedine, Vysokej nad Kysucou. Bol to typ lesu, ktorý zaujal svojim súmerným usporiadaním stromov. No vzápätí mi pohľad skĺzol na odpadky okolo neho. Zanechali ich tam mladí obyvatelia obce. Environment so značnými negatívnymi ľudskými zásahmi ma inšpiroval k idei na tvorbu tohto diela. Napadla mi idea vytvoriť labyrint. Plastový labyrint, v ktorom sme ako ľudia uväznení. Snažíme sa triediť, recyklovať, no samozrejme nie všetci aj takú možnosť majú..Alebo nechcú.
_____
Začala som s obaľovaním stromov do potravinárskej fólie. Po dokončení som na fóliu napísala vety - výskumové fakty odborníkov z Leedsu v skrátenej verzii:
23% plastov môžeme zredukovať triedením. 20% plastov sa dá recyklovať.
17% plastov sa dá nahradiť inými produktmi.
Zvolila som písanie pomocou prírodného materiálu, blata, pre možnosť opätovného použitia fólie po recyklácii.
Ďalšia časť práce zahŕňa noviny s názvom 'Dzedzinské noviny' zamerané na ekológiu a problémy v dedine s ňou spojené. Obsahujú aj odborný článok môjho brata o historickom vývoji lesných ekosystémov na Kysuciach. Následne som ich rozniesla do schránok 'čiernych ovcí' dediny.
___________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=AXHXlO9oi90&feature=youtu.be



Komentáre

Žiadne komentáre

Pridať komentár