.vizita 13 II

/v spolupráci s Alžbetou Beňušovou

Projekt Vizita 13 je zameraný na site-specific art alebo tzv. inštaláciu in situ. Tento špecifický druh umeleckej inštalácie je typický tým, že jeho myšlienková i vizuálna povaha je dotvorená špecifickou lokalizáciou priestoru a jeho architektonického charakteru.

Jedná sa o "poslednú návštevu" bytového domu na Triede SNP č. 37/13, ktorá svojim intermediálnym charakterom uzatvára cyklus autorských diel vytvorených v priebehu rokov v tomto byte. Na rozsiahlejšom projekte, ktorý pojednáva komplexne nielen o živote štyroch umelkýň výtvarného či hudobného zamerania, zároveň kooperuje a snaží sa prelomiť bariéru často krát chladných susedských vzťahov. Tento raz na projekte okrem autoriek participovali aj viacerí oslovení obyvatelia.

Projekt je koncipovaný do niekoľkých častí, ktoré oscilujú na pomedzí performancie, inštalácie a participatívneho umenia. Dielo prevádza diváka naprieč priestormi bytového domu od vstupných dverí, cez schodisko až po samotný byt.

Projekt uzatvára prehliadka samotného bytu, kde sa divákovi prostredníctvom štyroch performancií s tématikou lúčenia sa a série analógových fotografií naskytá pohľad do života nájomníka/ umelca.

/konzultoval doc. Miroslav Nicz, akad.mal./Komentáre

Žiadne komentáre

Pridať komentár