Fruitmap.sk

Fruitmap.sk je otvorená mapa verejne dostupných ovocných stromov, ktorá funguje ako samostatný internetový projekt od roku 2010 na adrese www.fruitmap.sk. Hlavným cieľom projektu bolo vytvorenie akejsi novej topografickej vrstvy na mapách miest, ktorá by urbanizované prostredie prezentovala z netradičného pohľadu.

Na webstránke projektu môžu návštevníci nájsť vzniknutú mapu s doteraz zaznačenými lokalitami, rovnako však webstránka ponúka jednoduchú možnosť zaznačenia nových stromov. Práve pričinením niekoľkých desiatok ľudí, ktorí sa rozhodli do mapy prispieť vo väčšej, či menšej miere sa mapa neustále rozširuje. Prvé zmapované lokality sa nachádzali na území stredného Slovenska, za ktorým nasledovalo hlavné mesto Bratislava ako aj niekoľko lokalít z Českej republiky. Postupne sa projekt rozšíril aj do ďalších krajín nielen v Európe ale aj v USA. Nové lokality môžu byť pridané jednoduchým zaznačením na mape, alebo aj nahraním fotografií s GPS metadátami.

Webstránka projektu fruitmap.sk je prístupná v slovenskom, českom a anglickom jazyku,
a okrem zobrazenia ovocných stromov ponúka aj možnosť priameho využitia dát prostredníctvom jednoduchého API rozhrania. Toto rozhranie umožňuje použitie získaných dát v iných projektoch s odlišným účelom či zameraním.

V budúcnosti bude projekt fruitmap poskytovať aj možnosť stiahnutia a vytlačenia fyzickej mapy ovocných stromov.
Komentáre

avatar

Gregor Nadzam: Na Kollárovej sú aj lieskové orechy? hmmm

Nov 26 2011, 14:44
avatar

Laco Bakay: bodlo by dopracovať sa aj ku kultivarom. Lebo nie je jablko ako jablko :) Ak by sme napr. chceli papať odrodu priesvitné letné, v auguste by už bolo po úrode. Preto je podľa mňa nutné ledendu spresniť. Ale dobrá iniciatíva a nápad. Chýba ešte oskoruša :)

Sep 19 2012, 12:02

Pridať komentár