dvadsaťdva

“Nosnice živoria svoj krátky život v halách bez okien a v skupinových klietkach. 22 sliepok sa delí o jeden meter štvorcový. Ako to je s umením na Slovensku? Ako to vyzerá keď sa 22umelcov stretne na jednom mieste? To zachycujem v minimalistickej performance dvadsaťdva. ”
...

V galérijnom priestore som vystavil na vyhradenom priestore 22 performerov, ktorí 4 hodiny vypĺňali v čiernom nevýraznom oblečení stiesnený priestor. 22 sliepok sa delí o jeden meter štvorcový. Moji performeri sa delili o približne rovnakú veľkosť, prepočítanú na ľudské merítko. Táto minimalistickú performance sa odohrala 13mája v miestnosti galérie Kasárni/Kulturparku v Košiciach.
Nápad na performance vychádza z článku o vegetariánstve, kde som sa dočítal o nehumánnom zaobchádzaní so zvieratami na chovných staniciach. Automaticky touto performance zastávam a hájim svoj názor proti týraniu zvierat a jeho nehumánnemu zachádzaniu. Zároveň ňou upozorňujem na množstvo a kvalitu výstavných priestorov určené pre súčasné umenie na Slovensku. Metaforujem tak 22umelcov na Slovensku, ktorý sa musia deliť o svoj vlastný stiesnený priestor.
Komentáre

Žiadne komentáre

Pridať komentár