TJČHKE

Paida-rukopisné grafiky, list adresovaný trénerovi z TJČHKE, ktorý je písaný formou detskej písanky. Vertikálnym čítaním prvých písmen z riadkov sa odkrýva text spod pera dospelého autora. Po 25 rokoch tvorí list 25 strán, každá z nich laminovaná do obalu, do akéhosi čistého a nedotknutého TJ-prostredia.

Dielo je naratívnym pilierom projektu 100m2 prsia, je akousi spoveďou a zároveň odpoveďou trénerovi. Pripomína detskú písanku, v ktorej si žiačikovia precvičujú naučené písmenká. Čítaním prvého písmenka z každého riadku sa čitateľ po niekoľkých stránkach detského zošita dopracuje k odpovedi autora svojmu zvrhlému trénerovi.

"Pán tréner Rád by som nadviazal na naše rýchlo ukončené stretnutie i rozhovor spred mnohých rokov. V pánskej šatni ste sa ma holého pýtali prečo mám takého malého vtáčika. Vtedy som Vám nevedel odpovedať, radšej som si rýchlo rozmotal uzol na šnúrke plaviek a rýchlo si plavky obliekol. Odpovedám teraz. Vtáčik je malý keď má malého pána. Mal vtedy 8 mal som vtedy 8. Potom ste ma zobrali do útrob plavárne a tam poprosili či by som si mohol vyzliecť plavky. Vtedy som nemohol, preto som utiekol. Robím to až teraz, keď už môžem. Má teraz XYcm, mám teraz 33r.
Bola to moja prvá skúsenosť s vrcholovým športom Telovýchovnej jednoty ČH Košice.
S pozdravom Veni Vidi Piči
vtáčik Mário Kastelovič"

___________________________________________________

"Mr. coach. I would like to get back to our quickly-terminated meeting and a chat from many years ago. In a men's locker room where I stood naked ................................. etc.
This was my first experience with the professional sport of the Physical-education Club RS (Red Star) Kosice
Best Regards, Veni Vidi *Peachy*
willy-birdie Mario Kastelovic"

/grafiky sú súčasťou projektu 100 m2 prsia/100 m2 breaststroke/Komentáre

Žiadne komentáre

Pridať komentár