SHOW / BRAIN BRUSH

BRAIN BRUSH / ZUZANA BLUBERRY BADINKOVÁ

Autorka představí soubor maleb, které vznikly v době její roční studijní stáže u pražského streetartového umělce Pasta Onera.

“Počas pôsobenia som prechádzala rôznymi myšlienkovými pochodmi a situáciami kde som častokrát mala pocit že sa mi roztiekol mozog. Bavilo ma pozorovať kontrasty mesta a spájať zdanlivo nezlučiteľné prvky ako je pouličný život, tajomné mystické povahy a perleť.

Podarilo sa mi vytvoriť nápadité autoportréty ovplyvnené prírodnými a zvieracími prvkami. Čo začalo ako hra, vrcholí noví pohľad v unikátnom prepojení vesmíru, ktorí čerpá silu z ambivalencie medzi zdvorilosťou a prírodou. Kde vzory z lesa ako drevo, mach predstavujú podstatu a prirodzenosť, zatiaľ čo geometrická vitráž, a ostré kubistické hrany ako mestské časti, stelesňujú kódy a postoje veľkomesta.

Komplexná súhra viacerých tvarou dodáva portrétom rozmernosť, kde sa stretávajú geometrické a organické formy, výrazná paleta farieb a mnohotvárne vzory. Technická presnosť a detailne prepracované časti sú pre optiku vo finálnej podobe podstatné. Zložitá hra svetla a tieňa zvyšuje šancu zachytiť fragmenty mozgu autorky.

Skutočnosť je že takto osobnú tému som dosiahla spracovať dosť odľahčeným spôsobom, vzhľadom na nespočetné množstvo veselých detailov ktoré sa rozostria pri bližšom skúmaní kde sa spája nerozhodnosť s vedomosťou. Druhá cesta je jednoducho ukázať ako sa cítim. “


Foto: Dita Havránková (PageFive)

https://www.facebook.com/pagefive.cz/timeline

https://www.facebook.com/media/set/

http://bluberry.cz/portfolio/exhibition/

Komentáre

Žiadne komentáre

Pridať komentár