PAINTING / SELF PORTRAIT

Series: »self portrait « Title: »night belongs to me #1 « Size: 100 x 70 cm « Technique: Acrylics on canvas « Year: 2013

Series: »self portrait « Title: »night belongs to me #2 « Size: 100 x 70 cm « Technique: Acrylics, airbrush on canvas « Year: 2013Počas pôsobenia u Pasta Oner v Prahe, sa mi podarilo vytvoriť dva nápadité autoportréty ovplyvnené prírodnými a zvieracími prvkami. Vzory z lesa ako drevo, mach predstavujú podstatu a prirodzenosť, zatiaľ čo geometrická vitráž, a ostré kubistické hrany ako mestské časti, stelesňujú kódy a postoje veľkomesta. Čo začalo ako hra, noví pohľad vyvrcholil v unikátnom prepojení vesmíru, ktorí čerpá silu z ambivalencie medzi zdvorilosťou a prírodou. Komplexná súhra viacerých tvarou dodáva portrétom rozmernosť, kde sa stretávajú geometrické a organické formy, výrazná paleta farieb a mnohotvárne vzory. Technická presnosť a detailne prepracované časti sú pre optiku vo finálnej podobe podstatné. Zložitá hra svetla a tieňa zvyšuje šancu zachytiť nepatrné záblesky krásy a žalostné mizérie úbohého človeka.

Pozorujem kontrasty!
Spojením zdanlivo nezlučiteľných prvkov ako je pouličný život a tajomné mystické povahy. Skutočnosť je že takto osobnú tému som dosiahla spracovať dosť odľahčeným spôsobom, vzhľadom na nespočetne množstvo veselých detailov ktoré sa rozostria pri bližšom skúmaní kde sa spája nerozhodnosť s vedomosťou.
Druhá cesta je jednoducho ukázať ako sa cítim.(dotýka sa ma vštko čo sa okolo deje!)

http://bluberry.cz/portfolio/painting-self-portrait/Komentáre

Žiadne komentáre

Pridať komentár